CKS Zbiersk - WKS Witaszyce 1:1 (0:1)

CKS Zbiersk - WKS Witaszyce   1:1 (0:1)

Piłkarze CKS Zbiersk wywalczyli punkt w dzisiejszym meczu z WKS Witaszyce. Bramkę na wagę remisu w 60 minucie zdobył Dominik Szmaja. Wynik spotkania otworzył w 20 minucie Sebastian Jankowski.

WKS Witaszyce sięgając pamięcią wstecz nigdy „nie leżał” piłkarzom CKS`u. Goście do Zbierska przyjechali w nieco osłabionym składzie – bo ciężko było policzyć więcej niźli 13 graczy z całej meczowej „osiemnastki”. Od pierwszych minut mecz nie zachwycał. Jedni i drudzy więcej czasu spędzili w okolicy środka boiska „badając się” nawzajem – a sytuacji bramkowych brakowało jak na lekarstwo. Piłkarze CKS Zbiersk próbowali niemrawo sforsować obronę gości –a ci w rewanżu wyprowadzając pierwszą - niegroźną akcję zdobyli bramkę. W 20 minucie senność w obronie CKS`u wykorzystał strzałem w dalszy róg bramki Sebastian Jankowski , którego wcześniej podaniem na 16-ty metr obsłużył Dawid Śmigielski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. 0:1 dla gości.

Początek drugiej połowy wyglądał nieco lepiej w kontraście do pierwszych 45 minut w wykonaniu piłkarzy CKS. Swoją szansę do zdobycia bramki jako pierwszy miał Damian Drzewiecki, jednak jego strzał po zmieni daleko minął bramkę gości. W 60 minucie akcję solowym rajdem lewą stroną zakończył Dominik Szmaja, który to strzałem między nogami interweniującego bramkarza gości doprowadził do wyrównania. Obiecująco wyglądały też kolejne minuty meczu – bramkę gości atakowali raz po raz Damian Drzewiecki jak i też Damiana Bangrowski, jednak po ich strzałach piłka nie zdołała znaleźć drogi do bramki. Goście w końcówce ograniczali się głównie do akcji z kontr-ataków, jednak do ostatniego gwizdka sędziego nie zdołali zaskoczyć stojącego między słupkami CKSu bramkarza Bartłomieja Koryckiego.

CKS – WKS 1:1

Za tydzień, 11 października w terminie 8. Kolejki - CKS Zbiersk pojedzie do Korzeniewa gdzie swoje mecze rozgrywa klub WICHER Mycielin. Początek piłkarskiego pojedynku zaplanowano na godzinę 11:00. Na to spotkanie, wszystkich sympatyków lokalnego futbolu bardzo serdecznie zapraszamy.